2020-ųjų metų audinių tendencijos: HEIMTEXTIL paroda

2020-01-17

Metų pradžia kone visada pažymima ne tik naujais darbais, tikslais, bet ir tendencijų pokyčiais mados, spalvų, audinių ir kitose srityse. Štai jau 47-ąjį kartą Frankfurte prie Maino, Vokietijoje, sausio 7-10 d. vyko tarptautinė namų tekstilės ir interjero paroda HEIMTEXTIL. Jos metu buvo pristatomi naujausi interjero tekstilės produktai, susipažįstama su svarbiausiomis metų tendencijomis ir sprendimais.

 

„Audrineta“ kviečia ir Jus susipažinti su svarbiausiomis 2020-ųjų metų tekstilės tendecijomis.

Įvairumas, klasika, drąsa, praeitis, dabartis ir vientisumas

Pagrindinė HEIMTEXTIL parodoje eskaluota tematika, kuri atsispindi ir interjero bei audinių tendencijose – daugiasluoksnis identitetas ir susipynusi visuomenė. Parodos organizatorių teigimu, prie visuomenės, jos judėjimo turi derintis ir dizainas bei interjero tekstilės pasiūla.

Šių metų parodoje išskirtos 5 pagrindinės tendencijų kryptys:

1.„Heritage Lux“ – prisimena ir mini prabangius istorinius palikimus;

2.„Maximum Glam“ – spalvingas gyvenimas susijungia su technologijomis;

3.„Pure Spiritual“ – randa pusiausvyrą tarp gamtos ir mistikos, naujų motyvų;

4.„Active Urban“ – vertina tinkamus ir pritaikomus sprendimus aktyviam gyvenimo stiliui;

5.„Multi-Local“ – apima įvairių globalių kultūrų susiliejimą ir įtaką.

Visos šios kryptys kalba apie įvairiapusiškumą, atvirumą, drąsą būti savimi, pasaulio suartėjimą, technologijų reikšmę nepamirštant istorijos, paveldo, klasikos.

Taigi 2020 metais mus aplankys universalumus – minkšti, purūs, lengvai krentantys audiniai, puikiai tiksiantys ne tik prabangioms užuolaidoms, bet ir suknelei pasiūti. Mažiau skirstymo – daugiau kūrybiškumo ir laisvės idėjoms.

Vyraus ryškios, tarpusavyje persipinančios spalvos, kurios, atrodytų, net nevisada dera tarusavyje, bet sukuria linksmą, atpalaiduojančią atostogų nuotaiką namuose.

 

O ombre spalvų perėjimo stilistika vyraus ne tik spalvose, bet ir audinių formose.

Kaip jau minėta, šiais metais bus atsigręžta į klasiką, minimalimo liks mažiau, tad ir audiniuose vis dažniau išvysime tam tikrus motyvus: augalų, netgi gyvūnų, taip pat populiarės siuvinėjimas ir skulptūriniai raštai. Į madą grįš įvairūs aksesuarai, smulkios detalės, jų gausa audiniuose.

Kokio tipo audiniai vyraus? Kaip ir spalvose, stiliuje, taip ir pačių audinių faktūrose sutiksime įvairumą, persipinančias skirtingas medžiagas, pavyzdžiui, veliūrą su linu, austą audinį su megztu audiniu ir pan. Sugrįš ir šilkas – ypač dieninėse užuolaidose.

Tvarus požiūris į audinius

Apsipirkdami žmonės į daiktus žiūri vis atsakingiau, vartotojiškumas visiems tampa vis svarbesnis, tad pasirenkami tvarūs ir „protingi“ audiniai.  Be to, renkantis audinius, vis aktualesnis tampa ir gyvenimo palengvinimo namuose kriterijus, pavyzdžiui, apsisaugojimas nuo šviesos magnetinių bangų. Aktualūs ir alergijų veiksniai – ieškoma antibakterinio ir lengvai prižiūrimo audinio.

Taigi 2020-ieji žada įvairiaspalviškumą audinių tendencijose: nuo klasikos iki moderno, nuo šilko iki lino, nuo siuvinėjimo rankomis iki šiuolaikinių technologijų. Būkime kūrybiški ir išskirtiniai!

Mūsų klientai

Mūsų partneriai

2012-2021 © Audrineta. Visos teisės saugomos

Pagrindinis Meniu