Jei vakarop norisi privatumo…

2014-11-07

Nors ilgą laiką langų dekoravimo madas buvo užvaldę žaliuzės ir roletai, tačiau vėl į lietuvių namus grįžta užuolaidos. Natūralumą vertinantys tautiečiai, išbandę iš įvairių šalių atklystančius namų interjero puošybos elementus, vėl renkasi užuolaidas. Laiko patikrintas faktas, kad jos – itin svarbus ir savitas interjero akcentas, paverčiantis namus jaukiais bei šiltais.
Pagrindinė naktinių užuolaidų funkcija – apsaugoti nuo anksti pabundančios saulės, automobilių ar gatvės šviesų, mėnulio skvarbaus žvilgsnio. Tačiau dažnai naktinės užuolaidos tik įrėmina patį langą ar yra kaip kambario puošmena. Tuomet galima išnaudoti visas savo kūrybos ir fantazijos galias, o pasiektas rezultatas bus jūsų asmeninė išraiška.
Jei apsvarstėte ir nutarėte, kad namų langus vertėtų pridengti spalvingu audiniu, tuomet galite rinktis iš šių variantų:
1. Naktinės užuolaidos;
2. Austrijietės;
3. Širmos;
4. Romanetės.

 

naktines margos uzuolaidos

Naktinės užuolaidos dažniausiai siuvamos iš tamsesnių spalvų ir storesnių, tankesnių audinių. Jei pageidaujate visiškos tamsos, tuomet portjeras teks siūti iš tankaus audinio, kuris derinamas su medžiaga, vadinama black-out .
Užuolaidų audinių spalvos, faktūros, drapiruotės bei dekoravimo detalės turi derėti tarpusavyje bei bendroje patalpos stilistikoje.
Klasikinio stiliaus kambaryje naktinės užuolaidos dažnai surišamos šonuose, kad susidarytų klostės, o visas vaizdas dvelktų prabanga. Tačiau šioje patalpoje būtina jausti saiką ir neapsunkinti bei neperkrauti langų. Originalumo ir savitumo bendrai interjero dermei suteiks karnizai ir dekoro elementai.

 

naktines margos uzuolaidos
Interjero ir užuolaidų dizaineriai svetainei rekomenduoja subtilia elegancija išsiskiriančias austrijietes. Namams jos suteikia rafinuotos prabangos ir puošnumo. Vakarop nuleistos jos apsaugos nuo išorinio pasaulio, o dieną, pakeltos į pageidaujamą lygį, suteiks galimybę žavėtis rudens nutapytais medžių lapais ar kerinčiu saulėlydžiu.
Ar reikalingos naktinės užuolaidos vaikų kambaryje, priklauso nuo jų amžiaus ir pageidavimų. Jei jo mažasis šeimininkas ilgiau miega ryte, o pro langą jį anksti žadina saulė, tuomet naktinės užuolaidos tikrai būtinos. Jei jūsų atžala judri ir itin aktyvi, venkite raudonos, oranžinės spalvos, kurios dar labiau skatina aktyvumą. Žaismingumo erdvei suteiks įvairūs spalvingi aksesuarai.

 

naktines margos uzuolaidos

Miegamajame prie naktinių užuolaidų gražu derinti lovos užtiesalą, pagalvėles. Specialistai nepataria kambaryje, kuriame ilsitės, langus dekoruoti užuolaidomis su geometrinėmis figūromis, nes toks raštas dirgina. Naktinės užuolaidos turėtų būti lyg kontrastas kambario sienomis ir neužgožti pagrindinio akcento – lovos. Kadangi tai poilsio kambarys, „drabužius“ langams siūkite iš tamsesnių, ramių spalvų, kurios suteiktų patalpai romantikos.

 

margos pagalveles

Vietoj naktinių užuolaidų pastaruoju metu mėgiamos iš Japonijos atkeliavusios egzotiškosios širmos. Jomis itin patogu dengti didelius langus – nakčiai užsidengia visas langų plotas, o dieną galima gėrėtis aplinkiniais vaizdais. Paprastumu žavinčios širmos idealiai tinka minimalistiniu stiliumi gyvenantiems šeimininkams.
Modernumu besižavintiems puikiausiai tiks romanetės – specialaus mechanizmo į viršų klostelėmis pakeliamas interjero elementas. Jos rekomenduojamos mažoms patalpoms, kadangi neužima daug vietos.
Įspūdingų, šiltų ir nuoširdžių vakarų jaukiuose jūsų namuose!

 


 

UAB AUDRINETA siuva visų tipų užuolaidas, pritaikant dekoro elementus. Atliktų darbų pavyzdžių rasite atliktų darbų galerijoje.

Dėl užuolaidų kreipkitės į artimiausią Audrinetos saloną. Mūsų salonai įsikūrę Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Detali informacija kontaktų puslapyje.

 

Mūsų klientai

Mūsų partneriai

2012-2020 © Audrineta. Visos teisės saugomos

Pagrindinis Meniu