Kaip išrinkti užuolaidas vaikų kambariui?

2014-11-07

Turėdami vaiką norite pasirūpinti jo asmenine erdve, kur bus praleidžiama daugiausiai laiko. Svarstote, kokį kambario dizainą pasirinkti, kokie geriausiai dekoratyvieji elementai prie jo derėtų. Kiekviena detalė vaiko kambaryje yra svarbi, yapč jeigu galvojate apie saugumą. Svarstant, kokius baldus pasirinkti vaikų kambaryje, kokia spalva dažyti sienas ir pan., taip pat derėtų pagalvoti ir apie derančias užuolaidas.

Renkantis užuolaidas vaikų kambaryje, reikia atkreipti dėmesį į šiuos veiksnius.


Amžius ir lytis

Jei visi jūsų vaikai turi savo kambarius, tada jūs turėtumėte atsižvelgti į jūsų vaiko amžių ir lytį renkantis užuolaidas. Kas yra tinkama 2 metų mažyliui, nebūtinai tiks 5 metų vaikui ar 15 metų paaugliui.

Maži vaikai mėgsta ryškias spalvas ir labai raštuotas užuolaidas, vyresnio amžiaus vaikams labiau patinka animacinės arba žaislų teminės užuolaidos. Kalbant apie paauglius, geriausia būtų paklausti jų pačių, kokios užuolaidos jiems labiausiai patiktų ir tik tada siūlyti savo variantus.

Taip pat renkantis užuolaidas labai yra svarbi jūsų vaiko/ų lytis. Vyresnio amžiaus berniukams ir mergaitėms paprastai patinka skirtingi dalykai, todėl skaisčiai raudonos užuolaidas su gėlėmis, akivaizdu, nepatiks jūsų berniukui, nors galbūt jos patiks jums. Kai jūsų vaikai gyvena viename kambaryje, pabandykite rinktis neutralių spalvų ar vientisų raštų užuolaidas.

Nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties, užuolaidas keisti kas keli metai, taip  atnaujinant kambario dizainą. Be to, pirkti naujus užuolaidos yra daug pigiau nei naujai perrdaržyti sienas ar pirkti naujus baldus.

 

melyna romanete vaiko kambaryje

 

Medžiagos

Vienas iš pirmųjų dalykų, kurį turėtumėte apsvarstyti renkantis tinkamą medžiagą savo vaikų kambario užuolaidoms, yra, kiek per parą šviesos patenka į kambarį. Storesni audiniai gali būti naudojami ryškiai apšviestose patalpose, ypač kai kalbame apie mažų vaikų miegą arba apie paauglius, kurie mėgsta kurti intymumo atmosferą. Be to, nenaudokite labai ryškių spalvų ryškiai apšviestose patalpose, nes spalvos blunka ir audiniai susidėvi greičiau.

Apskritai, tai labiausiai patartina, kad užuolaidos būtų pagamintos iš natūralių audinių. Tačiau tokie audiniai (pavyzdžiui, natūralus šilkas) yra labai subtilūs ir jų netinka dažnai plauti. Taigi renkantis audinį įsitikinkite, kad jį bus lengva valyti ir jis sugebės paslėpti nešvarumus.

Lengvo audinio užuolaidos yra tinkamesnės vaikams, alergiškiems dulkių erkutėms, dažams ar cheminėms medžiagoms, nes jos tiesiog turi mažiau audinio.

 

geletos uzuolaidos vaiko kambaryje

 

Saugumas

Saugumas yra svarbiausias kriterijus renkantis užuolaidas vaikų kambariui. Akivaizdu, kad lengvo audinio užuolaidos yra saugesnės vaikams nei iš sunkaus audinio pagamintos, nes maži vaikai yra linkę jas traukinėti, liesti ir pan., o vyresni vaikai dažnai slepiasi už jų ar jas naudoja kaip palapines žadimams. Be to, geriausia rinktis užuolaidas be smulkių dekoratyvių detalių, kad vaikai jų negalėtų praryti.

Dydis

Vaikų kambario užuolaidų ilgis priklauso nuo bendros patalpos konstrukcijos, taip pat nuo jūsų fantazijos. Tačiau ilgos užuolaidos didina riziką, kad jūsų mažylis jas gali nutraukti.


Žaismingumas

Tai paskutinis, bet tikrai vienas iš svarbiausių veiksnių. Jūs perkate užuolaidos savo vaikui / vaikams, todėl jos turi teikti jiems džiaugsmo.

 

sviesios uzuolaidos vaiko kambaryje

 


 

UAB AUDRINETA galite užsisakyti vaikiškų audinių Jūsų mažylio kambariui.

Mes siuvame visų tipų užuolaidas. Atliktų darbų pavyzdžių rasite atliktų darbų galerijoje.

Dėl užuolaidų kreipkitės į artimiausią Audrinetos saloną. Mūsų salonai įsikūrę Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Detali informacija kontaktų puslapyje.

 

Mūsų klientai

Mūsų partneriai

2012-2021 © Audrineta. Visos teisės saugomos

Pagrindinis Meniu