Kaip pasirinkti tinkamas užuolaidas?

2014-11-07

Užuolaidos gali visiškai atnaujinti, papuošti jūsų butą ar pabrėžti pasirinktą jo stilių. Lango aprėdai – tai interjero detalė, suteikianti jaukumo, romantikos, šilumos. Ši lango puošmena gali pakoreguoti kambario erdvę, dydį, stilių, Tinkamai jas parinkus, galima optiškai padidinti mažą patalpą, sukurti savitą nuotaiką, teikti interjerui įvairesnių bruožų. Užuolaidos neturėtų uždengti gamtos grožio ar nuostabaus vaizdo pro jūsų langą. Ir atvirkščiai – jos turėtų suteikti intymumo bei slėpti nuo išorinio pasaulio jūsų gyvenimą.
Renkantis užuolaidas galite kurti, fantazuoti, tačiau reikėtų atsižvelgti į kelis svarbius dalykus ir nepersistengti.

 

geletos uzuolaidos

 

Užuolaidų audiniai skirstomi į šviesą praleidžiančius (tinkami dieninėms užuolaidoms), šviesą sulaikančius (rekomenduojami naktinėms) bei tarpinius. Pagal jų parinkimą galima išgauti įvairiausius spalvų ir stiliaus žaismus.
Pirmoji taisyklė, jog planuojant šiuos langų aksesuarus, būtina atsižvelgti į kambario spalvinę gamą ir apstatymą, savybes, proporcijas ir paskirtį, baldus, kilimus, šviestuvus, lubas, langus. Nes tai turi sudaryti bendrą stiliaus visumą. Vienokie langų aksesuarai tiks klasikinio, kitokie – modernaus, minimalistinio stiliaus patalpai. Svarbu nepamiršti, kad užuolaidos turi būti šviesesnės arba tamsesnės už sienas, bet derėti su baldų apmušalais. Namai taps kaskart kitokie, jei langus puošite pagal sezoną – šiltuoju metu tiks užuolaidos ar portjeros iš plonesnių, o šaltmečiu, kuomet daugiausia laiko praleidžiame tamsoje – tankesnių, bet šviesesnių audinių. Tačiau visuomet tai turi derėti spalviškai ir vyrauti vientisumas.
Jei kambarys didelis, galima rinktis ryškesnius, sunkesnius audinius, užuolaidas siūti ilgesnes ir prabangiai jas pakloti ant grindų. Mažas kambarys bus jaukesnis su ramių atspalvių plazdenančiomis užuolaidomis.
Privalu atsižvelgti į kambario paskirtį – tai antroji taisyklė pasirenkant kuo „apvilkti“ langus. Miegamajame dažniausiai vyrauja romantika. Jaukumo, paslaptingumo jam suteiks ramių spalvų, neryškių piešinių naktinės užuolaidos. Pasiūtos iš tankesnio audinio jos padės gerai pailsėti ir išsimiegoti, nes nepraleis dienos šviesos. Darbo kambaryje taip pat rekomenduojamos ramesnių spalvų užuolaidos, kad kuo mažiau blaškytų ir netrukdytų darbuotis. O štai svetainei galima rinktis ryškių spalvų, drąsių faktūrų audinius ir tuomet užuolaida taps svarbiausiu kambario akcentu. Vaikai savo kampelyje džiaugsis languose žaidžiančiais mėgiamais personažais su linksmomis detalėmis.

 

sviesios rastuotos uzuolaidos

Lango dekoravimui svarbios detalės bei papuošimai – drapiruotės, aplikacijos, siuvinėjimai, nėriniai, aksesuarai (kutai, žiedai, kabliai, spiralės, virvelės, gėlės). Karnizus ir jų antgalius patariama rinktis pagal to kambario šviestuvus, baldų rankenėles ar durų rankenas. Šios detalės turi derėti prie bendro patalpos stiliaus. Tai trečia taisyklė, kurios rekomenduojama paisyti pasirenkant užuolaidas.
Šiuo metu labai madingas langų papuošalas – romanetės (romėniškos arba klostinės užuolaidos) ir japoniškos širmos. Tai ne tik madingas, tačiau ir patogus sprendimas, nes romanetes galima nuleisti iki pageidaujamo ilgio. Širmų privalumas yra tas, jog jos atstoja ir dienines, ir naktines užuolaidas.
Tinkamai pasirinkti langų užuolaidas nėra lengva. Pasiūla šiandien yra didžiulė – pagal gamintoją, kainą, kokybę, stilių, savybes, išvaizdą. Geriausią sprendimą visuomet gali pateikti specialistai, meistriškai gebantys parinkti jūsų erdvei patį tinkamiausią variantą.

 


 

UAB AUDRINETA siuva visų tipų užuolaidas. Atliktų darbų pavyzdžių rasite atliktų darbų galerijoje.

Dėl užuolaidų kreipkitės į artimiausią Audrinetos saloną. Mūsų salonai įsikūrę Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Detali informacija kontaktų puslapyje.

 

Mūsų klientai

Mūsų partneriai

2012-2021 © Audrineta. Visos teisės saugomos

Pagrindinis Meniu