Kodėl užuolaidos vaidina lemiamą vaidmenį namų interjere?

2016-06-29

Namai be langų – lyg namai be gyvybės. O langai be užuolaidų? Kaip neretai klystame, rinkdamiesi jas pačioje interjero įrengimo pabaigoje!

Užuolaidos yra kur kas daugiau nei tik saulės šviesą įamžinantis ar privatumo naktį suteikiantis namų akcentas. Anaiptol, tai yra vienas svarbiausių interjero elementų, kuris šioje romanečių, roletų, žaliuzių, širmų, austrijiečių eroje vis dar išlieka populiariausiu langų papuošimo būdu.

Harmonija ir jaukumas – šie žodžiai puikiai dera tarpusavyje  kalbant apie užuolaidų svarbą namų interjere. Būtent nuo jų priklauso viso interjero dermė.

 

uzuolaidos interjere uzuolaidos interjere

Nuo žvėrių kailių iki būsto puošmenos

Dar akmens amžiaus laikais užuolaidų funkciją atliko žvėrių kailis, kuris buvo kabinamas prie įėjimo, taip sulaikant šilumą, vėją,  neįsileidžiant šviesos spindulių bei apsaugant  būstą nuo vabzdžių. Prireikė nemažai laiko, kol užuolaidos įgijo dabartinę puošnią ir dailią išvaizdą, o ir jų paskirtis šiandien visai kita – ši interjero detalė tapo mūsų namų puošmena bei priemonė, siekiant privatumo.

uzuolaidos interjere

Būtent viduramžiais užuolaidos tapo dekoratyvinė langų puošmena, o laikui bėgant šis langų puošybos elementas tapo prabangos preke, kurią išgalėdavo įsigyti tik aukštesniųjų klasių atstovai. Laimei, sparčiai besivystant tekstilės gamybai ir atgūžėjus pramonės perversmui, audiniai atpigo ir užuolaidos tapo prieinamos visiems.

Namų interjero žavesys

Užuolaidos yra laikomas paskutiniu interjero akcentu, kuriam tenka labai svarbi užduotis – suvienyti grindų, sienų dangas, baldus ir šviestuvus, tačiau rinktis jas turėtumėme tikrai ne pačioje pabaigoje.

Visgi, jeigu apie šį itin svarbų interjero elementą nepagalvojote prieš įsirengdami būstą, nepamirškite, kad užuolaidų pagalba pernelyg tamsią patalpą galima pašviesinti, o erzinančias ryškias spalvas – prislopinti. Horizontalūs raštai patalpą vizualiai paplatins, o vertikalūs – paaukštins.

 

Ilgalaikė investicija į užuolaidas, kaip jau supratote, labai svarbi. Jos gali suteikti jūsų namams taip ilgai ieškoto jaukumo ir harmonijos, akimirksniu atnaujinti ir pagyvinti namų interjerą, suteikti jam kontrasto bei suteikti vienokį ar kitokį stilistinį atspalvį – belieka išsirinkti: modernus interjeras ar retro stilius? Italijos provincija ar skandinaviškas minimalizmas?

 

uzuolaidos interjere uzuolaidos interjere

 

 

Privatumas ir apsauga

Kruopščiai pasirinkos interjero detalės ir jų visuma –  sukuria būstą, į kurį visada malonu sugrįžti. O visa tai tampa neatsiejama su būsto saugumu ir privatumu – dar viena itin svarbia užuolaidų atliekama funkcija.

Žinoma, užuolaidos nuo galimų nelaimių ar priešų neapgins, tačiau nuo nepageidaujamų žvilgsnių atitrauks akis, o jūs tuo tarpu galėsite mėgautis savo namų jaukumu ir jaustis it tvirtovėje. Negana to, užuolaidos apsaugos jūsų daiktus nuo saulės šviesos ir kaitros, o kartu ir jus pačius nuo ultravioletinių spindulių, kurie gali sukelti neigiamų padarinių sveikatai.

 

1-5 uzuolaidos interjereuzuolaidos interjere


UAB AUDRINETA siuva visų tipų užuolaidas. Atliktų darbų pavyzdžių rasite atliktų darbų galerijoje.

Dėl užuolaidų kreipkitės į artimiausią Audrinetos saloną. Mūsų salonai įsikūrę Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Detali informacija kontaktų puslapyje.

 

 

Mūsų klientai

Mūsų partneriai

2012-2019 © Audrineta. Visos teisės saugomos

Pagrindinis Meniu