Renkuosi: užuolaidos ar romanetės?

2018-05-22

Užuolaidos ar romanetės? Skamba kaip „būti ar nebūti?“ Svarstome, galvojame, renkame ir kaupiame idėjas internete, dairomės į interjero salonų vitrinas, tada tariamės su namiškiais. Tam, kad būtų lengviau pasirinkimų aibėje – šįsyk kviečiame jus į „pliusų ir minusų vakarą“. Akivaizdu, kad ir užuolaidos, ir romanetės – lygiavertės konkurentės, tad, kada ką rinktis ir kokie jų skirtumai?

 

uzuolaidos miegamajame

Renkantis užuolaidas arba romanetes, visų pirma, svarbiausia atkreipti dėmesį į kambario išplanavimą ir dydį. Štai čia ir pirmieji pliusai bei minusai – užuolaidos šiek tiek mažina erdvę, tad jei patalpa  nepasižymi dydžiu – tokiu atveju geriau rinktis romanetes. Jos priglunda arčiau lango, yra pakankamai minimalistinės, tad neužims papildomos erdvės. Taigi, kambario dydis – vienas pagrindinių aspektų renkantis. Taip pat atsižvelkite į patalpos spalvingumą. Patartina, kad vienoje erdvėje nebūtų daugiau nei trijų skirtingų spalvinių derinių, tad jei norisi įvairiaspalviškumo, užuolaidas ar romanetes geriau rinktis neutralaus, šviesaus atspalvio. Ši interjero taisyklė labiausiai galioja užuolaidų ir mažos patalpos tandemui. T.y., jei jūsų erdvė maža, o romanečių nenorite, – rinkitės vienspalves, derančias prie kambario atspalvio, užuolaidas.

uzuolaidos svetaineje

Romanetės bei užuolaidos skiriasi ir savo praktiškumu, tad jei ir jūs pasižymite šia savybe – jums labiau tiks romanetės. Visų pirma, jų valdymas mechanizuotas, galima rinktis ir automatinį valdymą. Užuolaidos kaskart reikalaus užtraukimo/atitraukimo rankomis, nebent jos bus motorizuotos – kas yra itin patogu aukštiems arba net vitrininiems langams. Be to, nepamirškite pažiūrėti, ar užtraukta tiesiai, tvarkingai, ar gražiai užuolaidos atrodo. Dar vienas praktiškumo aspektas – priežiūra. Nors ir užuolaidų, ir romanečių valymas nėra sudėtingas, visgi, romanetės dulkes kaupia mažiau, nei užuolaidos. Be to, romanetes dažnai pakanka nuvalyti specialia priemone, o užuolaidos reikalauja atskiro, gana dažno skalbimo.

Konkursas tarp romanečių ir užuolaidų turėtų vykti atsižvelgiant ir į šviesos bei šilumos poreikį. Šiuo atžvilgiu romanečių pliusas – galimybė visiškai apsisaugoti nuo saulės spindulių ar įkyrios šviesos. Net ir geslvo, balto atspalvio romanetės apsaugotų kambarį nuo nepageidaujamos saulės šviesos. Norint, kad užuolaidos atliktų šią funkciją, jos turėtų būti nepralaidžios šviesai, be to, saulės spindulys lengvai gali rasti tarpelį pro jas prasmukti į kambarį. Jei norisi šiek tiek saulės, romanetes galima atitraukti, pavyzdžiui, iki pusės lango. Jei palangę puoš žvakės, gėlės ar kitos detalės – bus puikus vaizdas. Štai užuolaidos gražiausiai atrodo arba pilnai užtrauktos, arba, atvirkščiai, atitrauktos. Taigi, jeigu kambaryje norisi daugiau šviesos ir saulės – geriau rinktis romanetes.

spalvotos dienines uzuolaidos

Romanečių ir užuolaidų skirtumai matomi ir vizualiai. Užuolaidos visada atrodys prabangiau bei klasiškiau, nei romanetės. Tad jei jūsų namai – aristokratiško stiliaus – geriau rinktis ilgas, klasikines užuolaidas. O štai moderniuose namuose labiau tiks romanetės, tačiau galimas ir jų derinimas tarpusavyje su užuolaidomis.

Akivaizdu – pliusų ir minusų ne vienas. Ir užuolaidos, ir romanetės, turi savų privalumų ar minimalių trūkumų, priklausomai nuo kiekvieno, kuriančio savo interjerą bei namų jaukumą, poreikius. Jei vis dar neišsirenkante – kreipkitės į „Audrinetos“ dizaineres, kurios patars ir padės užuolaidų bei romanečių pasaulyje.

Mūsų klientai

Mūsų partneriai

2012-2021 © Audrineta. Visos teisės saugomos

Pagrindinis Meniu