Romanečių priežiūra

2014-11-07

Romanetės dėl lengvo derinimo prie langų, patogaus ir funkcionalaus naudojimo pastaruoju metu itin mėgiamos interjere. Jos užima mažiau vietos kambaryje nei užuolaidos, tačiau atlieka tą pačią funkciją, suteikdamos daugiau erdvumo. Tai puikiausias sprendimas tiems, kas turi mažas patalpas ir neranda variantų kuo dengti langus. Pasirinkdami romanetes sunaudosite labai nedaug audinio, tačiau jo raštai, struktūra, spalva atsiskleis visu savo grožiu. Specialaus mechanizmo pagalba dieną klostes pakelsite ir jas užfiksuosite pageidaujamame aukštyje, o vakarop nuleisite. Romanetės gali būti valdomos grandinėlės, virvutės pagalba ar automatiniu nuotolinio valdymo būdu.

 

melynos medziagos romanetes

 

Romanetės, dar kitaip vadinamos romėniškomis užuolaidomis, yra visiškai lengvai prižiūrimos. Nors dažnai baiminamasi, kad papuošus langus šiomis uždangomis šeimininkai turės nemažai vargo. Anaiptol – kai kuriais atvejais jos lengviau skalbiamos nei užuolaidos. Mat pastarosioms sunaudojama daug audinio vienoje krūvoje, todėl kabinant ar skalbiant namuose tenka įdėti nemažai pastangų, o romanetes sudaro mažas gabalėlis, kurį lengva prižiūrėti.
Jei matote, kad šiai stilingai langų dekoro priemonei jau reikėtų „praustis“, tereikia romanetės audinį nuimti nuo mechanizmo. Kaip tai padaryti sužinosite iš jas siuvusių specialistų. Taip pat būtinai pasiteiraukite jų apie romanetės audinio savybes: skalbimo ar valymo būdas jam rekomenduojamas, ar jis traukiasi skalbiamas, ar nesidažo, ar neblunka, kokios jo priežiūros sąlygos. Sena tiesa, jog savo langų drapiravimą patikėję tikriems profesionalams, būsite patenkinti visuomet. Taigi, jei jie suteiks visokeriopą informaciją, su romanetėmis neturėsite jokio vargo.
Romanečių audinys lengvai nuimamas nuo valdymo mechanizmo. Ką su juo daryti – skalbti įprastai skalbyklėje ar rankomis, o gal patikėti cheminės valyklos specialistams, priklauso nuo audinio charakteristikos. Romanetėms naudojami ir dieniniai, ir naktiniai audiniai: standesni, drobinio pynimo, gobeleniniai ar džiutiniai, drobė, šilkas, poliesteris, organza, itin plona medvilnė ar linas. Kai kada romanetės netgi gaminamos iš kelių skirtingų audinių, todėl būtina įvertinti jų abiejų ypatybes. Taigi, pagal audinių savybes ir teks pasirinkti kaip skalbti ar valyti.

 

dryzuotos medziagos romanetes

Linas, medvilnė, šilkas, vilna – tai natūralūs pluoštai, iš kurių audžiami audiniai reikalauja daugiau pastangų juos prižiūrint. Poliesterinį audinį galima skalbti ir valyti – šis pluoštas yra pats patvariausias ir reikalaujantis mažiausiai priežiūros. Medvilnei taip pat tinka abu būdai, bet reikia žinoti, kad po valymo ar skalbimo šis audinys linkęs trauktis. Šilkui tinka tik vienintelis būdas – sausas cheminis valymas. Žakardiniams ir gobeleniniams audiniams taikomas tik cheminis valymas.
Romanečių audinius skalbkite 30° temperatūros vandenyje rankomis ar skalbyklėje trumpa, jautriems skalbiniams skirta programa su lengvu skalavimu. Naudokite neutralias skalbimo priemones, skirtas užuolaidoms arba spalvotiems audiniams.
Įvairiausių mechanizmų variantai leidžia šį langų dekoro elementą tvirtinti įvairiose vietose, tačiau vienas paprasčiausių romanečių kabinimo būdas – ant karnizų. Patį romanečių mechanizmą nesunkiai nuvalysite drėgnu švelniu skudurėliu.

Kadangi šis modernus langų elementas neužima daug vietos, galite įsigyti net kelis romanečių variantus. Kol vienas bus tvarkomas cheminėje valykloje, kitas galės puikuotis ant lango. Toks pasirinkimas – ir šaunus interjero paįvairinimas bei atgaiva.

 


 

UAB AUDRINETA siuva visų tipų užuolaidas. Atliktų darbų pavyzdžių rasite atliktų darbų galerijoje.

Dėl užuolaidų kreipkitės į artimiausią Audrinetos saloną. Mūsų salonai įsikūrę Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Detali informacija kontaktų puslapyje.

 

Mūsų klientai

Mūsų partneriai

2012-2021 © Audrineta. Visos teisės saugomos

Pagrindinis Meniu