Ryškiai violetinė – 2018-ųjų metų spalva

2018-05-22

Kiekvieni nauji metai prasideda ne tik su pažadais sau, naujomis idėjomis, bet ir konkrečia spalva. „Pantone Color Institute“ kasmet išrenka metų spalvą, kuri visus dvylika mėnesių užima lyderiaujančią poziciją tiek drabužių, tiek interjero madoje. 2018-ieji paskelbti ryškios, sodrios violetinės spalvos metais.

violetine spalva interjere

Ką pasakoja violetinė spalva?

Kiekviena spalva – tarsi istorijos pasakotoja. Ji turi savo stilių, charakterį ir skleidžia tam tikras idėjas. Taigi violetinę būtų galima apibūdinti kaip vieną stipriausių spalvų, kuri susijusi su kilmingumu, istorija, yra prabangi, netgi karališka ir… kaip bebūtų, ne visiems tinkanti. Pastebima, kad šią spalvą renkasi tie žmonės, kurie į viską žvelgia realistiškai, bet kartu ieško filosofinės, dvasinės prasmės, kas padeda nepasiduoti rutinai.

Ar pastebėjote, kad madingos spalvos dažnai tampa ir interjero dominantėmis? Visgi, violetinė spalva šiuo atžvilgiu pretenzinga – ne visi drįstų, tarkim, dažyti sienas šiuo atspalviu. Tačiau verta žinoti, kad violetinė kalba apie originalumą, išskirtinumą, drąsą ir įkvėpimą.

Tad šiais metais kviečiame atnaujinti savo namus violetinėmis detalėmis. Subtiliai, saugiai, paslaptingai, ne kardinaliai. Per didelis kiekis violetinės gali sukelti liūdesį ar net depresiją.

violetine spalva interjere

Violetinė interjere kuria veidą ir identitetą

Norintys susikurti prabangos įvaizdį violetiniu atspalviu, turėtų žengti drąsiai. Tai reiškia, orientuotis į didesnius namų baldus, daiktus ir jų atspalvį. Pavyzdžiui, tokie objektai kaip sofa, fotelis, lova, užuolaidos, užima pakankamai nemažą namų erdvę, taipogi yra visada matomi. Taigi, pervilkus baldus ryškaus violetinio atspalvio gobelenu arba pakabinus šio atspalvio naktines užuolaidas – išskirtinumas, prabanga ir netgi šeštojo dešimtmečio Amerikos stiliaus pojūtis garantuotas. Įsivaizduokite aksominę, ryškiai violetinę sofą…

Svarbiausias patarimas, norintiems savo namus papuošti ryškiomis violetinėmis detalėmis – suderinamumas. Nors dažnai kviečiama nebekreipti didelio dėmesio į spalvų derinimą, taisykles, visgi, violetinė, kaip jau minėta, turi varginančių, liūdinančių momentų, tad niekam nesinori tokiomis emocijomis „papuošti“ savo namus. Jeigu jūsų namuose vyrauja baltos ar kitos šviesaus atspalvio sienos, pilki, rusvi baldai – drąsiai rinkitės ryškiai violetinę romanetėms, užuolaidoms ar net lovatiesėms. Nustatyta, kad būtent achromatinės spalvos – balta, pilka, kūno – interjere geriausiai koreliuoja su prabangiu violetiniu atspalviu. Jeigu namuose vyrauja gelsvi atspalviai, baldai ar interjero detalės – violetiniai tekstilės audiniai gali su jomis pyktis. Violetinės ir geltonos duetas gali atrodyti žavus, pavasariškas, tačiau nekuriantis jaukumo ir netgi galintis įkyrėti bei varginti.

2018-ieji – ryškios violetinės spalvos metai, tačiau nebūtina griežtai ja ir apsiriboti. Violetinės spalvos skalė – plati, o nenorintiems ekstravagancijos ar pretenzingo išskirtinumo, patartina rinktis šviesų toną. Šviesiai violetinė ar purpurinė spalva, su, pavyzdžiui, to paties, tik tamsesnio, atspalvio detalėmis, tiks jūsų užuolaidoms, romanetėms ar lovatiesei.

Taip pat, nenorintiems savo būstui suteikti prabangos pojūčio ryškiu violetiniu atspalviu ir siekiantiems išlikti ištikimiems minimalizmui, patartina šia spalva dekoruoti smulkesnes interjero detales. Pagalvės, pagalvėlės, pufas, kėdžių užvalkalai – objektai, kurie gali puikiai draugauti su violetinės spalvos audiniais, taip suteikiant namams akcentų, taškų ir juos pagyvinant.  

Puikių violetinių metų namuose!

Peržiūrėkite mūsų naujausius projektus paspaudę šią nuorodą

violetine spalva interjere violetine spalva interjere

Mūsų klientai

Mūsų partneriai

2012-2021 © Audrineta. Visos teisės saugomos

Pagrindinis Meniu