Skirtingi užuolaidų stiliai

2014-11-07

Naujoms madoms ir technologijoms skverbiantis į mūsų gyvenimą, užuolaidos vis dar išlieka svarbia interjero detale, suteikiančia namams išskirtinio jaukumo ir šilumos. Dailios užuolaidos suteikia interjerui vientisumo ir užbaigtumo, visiškai pakeičia kambarį, išryškina langą taip, kad akys pirmiausia krypsta jo pusėn. Kabindami užuolaidas galime daugiau pažaisti su audinio forma ir spalvomis, sukurti išties patrauklių interjero dekoracijų. Langų apdarą priimta skirstyti į dvi grupes: dekoratyvioji, kurios paskirtis – papuošti namus, pabrėžiant pasirinktą interjero stilių, ir funkcionalioji – užtikrinti patogumą, apsisaugoti nuo smalsių žvilgsnių iš gatvės. Pastaruoju metu vyrauja keletas užuolaidų stilių, kuriuos plačiau ir aptarsime.

 

 

uzuolaidu tipai  uzuolaidu tipai

  • Užuolaidos su mažomis, suimotimis klostėmis. Tai tradicinio stiliaus užuolaidų stilius (portjera), kuris yra gana populiarus ir šiandien. Tai užuolaidos, kurių viršuje protarpiais suimtas audinys ir taip suformuojamos klostės. Jos formuojamos naudojant krinoliną (įdėklinį audinį) ar standiklį, kuris suriša audinį. Šio stiliaus užuolaida dažniausiai kabinama ant dekoratyvinių karnizų. Tokios stiliaus užuolaidos dažniausiai vadinamos portjeromis. Tai  sunkaus audinio užuolaida, kabinama prie durų ar prie lango.     
  • Lygios vientisos sunkaus audinio užuolaidos yra dažnai vadinamos Velingtono stiliaus užuolaidomis. Jos neturi specialiai suformuotų klosčių. Šių užuolaidų nepatartina kabinti tose vietose, kur jos yra dažnai traukinėjamos. Jų pakabinimui dažnai naudojami segtukai ar žiedai. Šis užuolaidų stilius gali būti naudojamas elegantiškoje arba kasdieninėje interjero aplinkoje.

 

uzuolaidu tipai

  • Užuolaidos su žiedais. Šios užuolaidos viršuje turi pritaisytus žiedus, per kuriuos perveriamas karnizo skersinis. Žiedai gali būti įvairių dydžių. Tai yra šiuolaikiško laisvalaikio stiliaus užuolaidos. Parinkus tinkamą spalvą, šio stiliaus užuolaidos suteiks kambariui gyvybingumo ir pabrėš Jūsų namų stilių.

 

 

 uzuolaidu tipai uzuolaidu tipai

  • Užuolaidos su suformuota audinio „kišene“. Tai yra tradicinio užuolaidų stiliaus pavyzdys, dažniausiai naudojamas kasdieniniame namų interjere, bet parinkus kokybiškus audinius gali būti labai elegantiškas. Audinio „kišenė“ gali būti įvairių dydžių ir pritaikyta prie naudojamo karnizo skersinio matmenų.

 

 uzuolaidu tipai uzuolaidu tipai

 

  • Grakščiai krintančios užuolaidos. Šio stiliaus užuolaidos neturi specialiai suformuotų klosčių, raukšlių ar „kišenių“. Tačiau lengvos klostės susiformuoja pakabinus šias užuolaidas ant karnizo ir tarp karnizo žiedų paliekant šiek tiek laisvo audinio. Užtrauktos užuolaidos klosčių efektą praranda. Dažniausiai naudojamos tiems langams, kurių nereikia užtraukti.

 

uzuolaidu tipai  uzuolaidu tipai

 

  • Užuolaidos su suformuotomis audinio kilpelėmis. Tai šiuolaikiško stiliaus, tačiau tuo pačiu ir labai paprastos užuolaidos. Dažniausiai kabinamos tiesiogiai ant karnizo skersinio. Kilpelės gali būti pagamintos iš to paties audinio, tačiau norint kontrasto ar originalumo, jos gali būti gaminamos iš kontrastingos spalvos, tekstūros, kito modelio audinio ar net odos. Lengvai pakabinamos.

 

uzuolaidu tipai uzuolaidu tipai

 

  • Užuolaidos su stačiakampio formos klostėmis. Paprastos tiesios linijos sukuria užbaigtumo įspūdį. Šio stiliaus užuolaidoms visą grožį suteikia užlenktos ir apverstos giliai suformuotos klostės. Tokias užuolaidas geriausia kabinti ten, kur jos būtų retai traukinėjamos. Jas geriausia siūti iš standaus audinio.

 

uzuolaidu tipai  uzuolaidu tipai

 

  • Klostuotos Žabo stiliaus užuolaidos. Tokio stiliaus užuolaidos tinkamos kabinti miegamajame, svetainėje ar tose vietose, kur norima pabrėžti prabangų interjero stilių. Užuolaidų viršuje esatys linkiai gali būti pritaikyti prie kiekvieno lango ir jų skaičius gali būti labai individualus: nuo vieno iki tiek, kiek reikia. Šios užuolaidos reikalauja sunkaus audinio, kad klostės gražiai kristų.

 

uzuolaidu tipai

 


 

UAB AUDRINETA siuva visų tipų užuolaidas. Atliktų darbų pavyzdžių rasite atliktų darbų galerijoje.

Dėl užuolaidų kreipkitės į artimiausią Audrinetos saloną. Mūsų salonai įsikūrę Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Detali informacija kontaktų puslapyje.

 

Mūsų klientai

Mūsų partneriai

2012-2021 © Audrineta. Visos teisės saugomos

Pagrindinis Meniu