Staltiesės nepuošia dėmės

2014-11-07

Stalo serviravimas neįsivaizduojamas be prabangios baltos ar spalvingos staltiesės. Šis prašmatnumo ir iškilmingumo suteikiantis elementas tiesiamas kiekvienuose namuose bei viešbučiuose, restoranuose, poilsio namuose per didžiąsias šventes ar kasdien. Staltiesė visuomet suteikia stalui pakilią ir ypatingą nuotaiką. Tačiau koks staltiesės vaizdas laukia po šventės? Ogi šis pagrindinis stalo puošybos elementas būna nusėtas įvairiausių spalvų ir atspalvių dėmėmis. Pirma beviltiška mintis tuomet – mesti ją lauk. Neskubėkite to daryti – pasinaudojus mūsų patarimais ir įdėjus truputį pastangų, mėgstamiausia staltiesė gali vėl tapti švytinčia.

 

balta staltiese su padekliukais

 

Pagrindinė taisyklė: senas dėmes išvalyti daug sunkiau, todėl jų imkitės kaip įmanoma greičiau!

Žvakės vaškas

Vašku aplašėjusią staltiesę įdėkite į plastikinį maišelį ir kelioms valandoms palikite šaldiklyje. Tuomet sušalęs vaškas nukrenta pats. Jei ne, galite bukąja peilio puse jį švelniai nukrapštyti. Pagelbėti šioje situacijoje dar gali ir lygintuvas: ant vašku suteptos vietos uždėjus popierių ir jį palyginus, karštis turėtų padėti vaškui iš staltiesės „nukeliauti“ į popierių.

Riebalų dėmės

Ant ką tik išsiliejusių riebalų geriausia užpilti kreidos miltelių ar druskos. Tam netgi tinka ir miltai. Po kelių valandų juos nupurtykite. Jei reikia, procedūrą pakartokite kelis kartus. Iš šilkinės staltiesės riebalų dėmes panaikinsite mirkant nešvarią vietą tokiame tirpale: šaukštas glicerino, pusė šaukšto amoniako ir šaukštas vandens. Pamirkius plauti šiltame vandenyje.

 

balta staltiese

Raudonojo vyno dėmės

Patariama kuo skubiau popierine servetėle sugerti skystį ir neleisti dėmei įsisenėti plaunant ją vandenyje. Jei neturite po ranka vandens, užpilti galite ir baltojo vyno. Kad geriau išsiskalbtų raudonas vynas, staltiesę galite palaikyti šaldiklyje. Taip pat vertinga pamirkyti ją vandenyje, kuriame įlašinta truputį nespalvoto indų ploviklio. O močiutės rekomenduos pamerkti į verdantį pieną ir tada staltiesę skalbti 95 laipsnių temperatūros vandenyje.

Kramtomoji guma

Jei ji smarkokai prilipo prie staltiesės audinio ir neįmanoma nukrapštyti, apdėkite ledukais ir palaikykite šaldiklyje. Sustingusią gumą lengviau nuimti. Jei nepavyksta su ja susidoroti, ant staltiesės uždėkite benzinu suvilgytą medvilninį skudurėlį – suminkštėjusi kramtomoji guma turėtų atlipti. Beliks tik staltiesę išskalbti.

Šokolado, kavos, kakavos, arbatos dėmės

Tokius nešvarumus patariama valyti glicerino ir amoniako mišiniu, kurį sudaro 4 dalys glicerino ir 1 dalis amoniako. Taip pat gali pagelbėti vanduo su ištirpintu didesniu kiekiu druskos – pabandykite jame pamirkyti dėmes. Iš baltos staltiesės kavos ar arbatos pėdsakus panaikinsite vandenilio peroksidu ar užlašinę kelis lašus citrinos sulčių. Pašalinę dėmes kruopščiai išskalbkite.

 

zalia ir rusva staltieses width=

 

Pomidorų padažas

Staltiesę bent kelias valandas pamerkite į per pusę sumaišytą vandens ir glicerino tirpalą. Jei nepavyko, griebkitės kito recepto – į 1 l vandens įpilkite 1 valgomą šaukštą amoniako.

Uogų dėmė

Praskalavus tekančiu vandeniu staltiesę pamerkite į pieną, rūgpienį ar citrinos sulčių tirpalą. Pamirkykite ir skalaukite po kelis kartus, kol uogų žymės nebeliks.

 


 

UAB AUDRINETA siuva staltieses įvairioms progoms: vestuvėms, nuomai, asmeninėms šventėms, viešbučių ir restoranų poreikiams. Atliktų darbų pavyzdžių rasite atliktų darbų galerijoje.

Dėl staltiesinių audinių ir/arba staltiesių kreipkitės į artimiausią Audrinetos saloną. Mūsų salonai įsikūrę Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Detali informacija kontaktų puslapyje.

 

Mūsų klientai

Mūsų partneriai

2012-2021 © Audrineta. Visos teisės saugomos

Pagrindinis Meniu