Užuolaidų priežiūra

2014-11-07

Užuolaidų pasirinkimas ir priežiūra yra svarbus aspektas norint, kad užuolaidos tarnautų ilgai, nenubluktų bei atilktų praktinę savo funkciją – apsaugotų namuose esančius baldus nuo nublukimo, taip pat Jūsų privatumą, suteiktų komforto jausmą. Užuolaidų priežiūra priklauso nuo naudojamos medžiagos bei užuolaidų pasiuvimo.

Nublukimas nuo saulės

Saulės spinduliai, dulkės ir nešvarumai yra žalingi audiniams, ypač jų spalvai. Šviesių spalvų audiniai paprastai atspindi saulės šviesą ir neblunka. Tamsios spalvos sugeria šviesą ir po kurio laiko nublunka. Kad audinys mažiau bluktų, languose galima naudoti žaliuzes ar roletus.

Akriliniai ir poliesterio audiniai mažiau blunka nuo saulės spindulių, geriau išlaiko spalvą nei kiti tekstilės pluoštai. Medvilnė, viskozė ir acetatas turi mažesnį atsparumą saulės nublukimui. Acetatas dažnai maišomas su šilku ir medvilne, kad jis taptų atsparus saulės spinduliams.

Specialus patarimas

Jei Jūsų langai atsukti į vakarus arba į pietus, reikėtų apsvarstyti galimybę ant langų užklijuoti profesionalią langų plėvelę, kuri mažina žalingą ultravioletinių spindulių poveikį.

Vėdinimas

Užuolaidos visada bus šviežios ir švarios, jeigu pasirinksite vėjuotą dieną, plačiai atidarysite langą ir leisite joms plazdenti vėjyje kelias valandas.

Sausas užuolaidų valymas

Valykite išorines ir vidines užuolaidų puses dulkių siurbliu su reguliuojama siurbimo galia valomam audiniui apsaugoti. Antruoju etapu — užuolaidą valykite specialia chemine antialergine priemone, atgaivinančia užuolaidų spalvas ir sugeriančia dulkių nešvarumus audinio siūluose. Trečiuoju etapu — sauso valymo siurbliu su reguliuojama siurbimo galia surenkamas absorbentas, sugeriantis purvą. Technologija leidžia cheminiu būdu išvalyti užuolaidas, drapiruotes jų nenukabinant, tai sutaupo laiko.

Skalbimas

Geriausia skalbti užuolaidas atskirai nuo kitų skalbinių, naudojant užuolaidoms skirtus skalbimo miltelius. Pasirinkite lengvą skalbimo programą, nepamirškite įpilti minkštiklio, kuris sumažins elektrostatinį krūvį (užuolaidos sugers mažiau dulkių). Po skalbimo kruopščiai išskalaukite šaltu vandeniu, kad ant užuolaidų neliktų skalbiklių. Pasibaigus skalbimui skubiai išimkite užuolaidas iš skalbimo mašinos, kad jos nesukristų ir nesusiglamžytų.

Lyginimas

Būtinai atkreipkite dėmesį į rekomenduojamą lyginimo temperatūrą ploniems audiniams. Stenkitės nelyginti siūlių paviršiaus, per jas perbraukite tik lygintuvo krašteliu. Jei vis dėlto norite išlyginti ir siūlę, tarp jos ir pagrindinio audinio padėkite medžiagos skiautelę.

Karnizų priežiūra

Periodiškai užpurkškite antistatinės valymo priemonės ant karnizo vamzdžio ir viršutinės užuolaidų dalies, kad namų dulkės ten nesikauptų — dėl to užuolaidos slinks lengviau. Karnizus — vamzdžius galima valyti skystomis priemonėmis ir minkštu šepetėliu, kad būtų pašalintos dulkės iš įtrūkimų, dekoratyvinių detalių ir vidinės karnizo žiedų dalies.

 

 


 

UAB AUDRINETA siuva visų tipų užuolaidas. Atliktų darbų pavyzdžių rasite atliktų darbų galerijoje.

Dėl užuolaidų kreipkitės į artimiausią Audrinetos saloną. Mūsų salonai įsikūrę Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Detali informacija kontaktų puslapyje.

 

Mūsų klientai

Mūsų partneriai

2012-2021 © Audrineta. Visos teisės saugomos

Pagrindinis Meniu