Vaikų kambarys: nuo ko pradėti ir kur sustoti?

2018-05-22

Virtuvė, svetainė, judviejų su vyru miegamasis, vonios kambarys – viskas sukurta ir padaryta taip, kaip norėjote. Ir štai pajuntate tampomą rankovę bei švelnų balsą: „mamyte, aš savo kambaryje noriu mėlynų lubų su debesėliais, o miegui – patalynės su mašinytėmis“. Taip taip – jūsų vaikai taip pat turi skonį bei fantaziją. Tad pats metas įrengti ir jūsų atžalos kambarį. Pirmyn į spalvų ir žaismės pasaulį!

Ruošdami įrengti savo vaiko kambarį viską gerai apgalvokite. Svarbiausia – neskubėkite panirti į spalvas ir vadovautis taisykle „mergaitėms – rožinė/raudona, berniukams – mėlyna“.

vaiku kambario uzuolaidos

Nuo sienų spalvų iki baldų

Pradėkime nuo sienų ir lubų spalvos. Jūsų vaikas greičiausiai norėsi debesėlių ant lubų ar ryškiai raudonų, o gal geltonų sienų. Neskubėkite. Įvertinkite du dalykus: ryškios spalvos vargina, o po metų ar net greičiau jūsų atžalos norai gali pasikeisti ir debesėliai jam nebetiks. Galvojant praktiškai ir kambarį įrenginėjant bent keliems metams į priekį, rinkitės neutralesnius atspalvius, pavyzdžiui, šviesiai melsvus, žalsvus, viena siena gali būti ryškesnė ar išklijuota tapetais (pavyzdžiui, tapetais su žaismingomis detalėmis). Svarbiausia, kad vaikas nebūtų varginamas spalvų, savo kambaryje galėtų ramiai ir mokytis, ir miegoti.

Nudažę sienas apgalvokite apšvietimą, kiek šviesos į kambarį sklis pro langą, ar jos pakaks? Pagal tai rinkite užuolaidas. Vaiko kambariui tikrai tiks lengvos, šviesios medžiagos romanetės. Dirbtiniam apšvietimui – centrinis šviestuvas, kabantis ant lubų, stalinė lempa skaitymui, mokymuisi, o prie lovos, ant spintelės, galite pastatyti jaukų naktinį šviestuvą, skirtą įjungti prieš pat miegą.

Dabar eilė baldams. Tiksliau – vaikiškiems baldeliams. Čia jau jūsų laisvė rinktis, tik įsidėmėkite esminę taisyklę – atskirkite erdves, t. y., miegojimo, mokymosi ir žaidimų teritorijas. Tad galioja dar viena taisyklė – baldų vaiko kambaryje neturi būti per daug.

Jeigu lovytė jau pastatyta, kur kas įdomiau ir aktualiau aptarti vaikų patalynę. Miegojimui skirtą patalynę rinkitės atsižvelgdami į kokybę, orientuokitės į natūralų pluoštą: vilną ar medvilnę. „Audrineta“ siūlo itališkus, graikiškus patalus, sudarytus iš 100 proc. medvilnės. Spalvos turėtų būti neutralios, raminančios, nuteikiančios miegui, su keliomis ryškesnėmis detalėmis (pvz., žvaigždutėmis, kurias mėgsta dauguma vaikų).

Leiskite savo vaikui pasikloti lovą patiems. Nupirkite lovatiesę su dekoratyvinėmis pagalvėlėmis, kurias jis išdėliotų ant lovos taip, kaip nori. Lovatiesei rinkitės spalvingesnius audinius, kas pagyvintų kambarį ir suteiktų jam žaismingumo. Orientuokitės į šviesesnius ryškesnius atspalvius, nepadarykite savo vaiko kambario tamsaus ir nykaus.

vaiku kambario uzuolaidos

Interjero detalės ir smulkmenos – reikalingos 

Sienas nudažėme, užuolaidas pakabinome, baldelius pastatėme, lovą paklojome, manote – viskas? Tikrai ne. Jūsų vaiko kambariui, taip pat kaip jūsų su vyru miegamajam ar svetainei, reikia jaukių interjero detalių. Žinoma, tai nebus prabangiai kvepiančios žvakės ar lazdelės.

Vaiko kambario interjere akcentuokite gaivią, šviesią, žaismingą aplinką, čia gali vyrauti ir minimali, vaikiška netvarka. Juk vaiko kambarys – tikrai ne vieta preciziškai tvarkai, tiesa? Būkite originalūs – kambarį išplanuokite pagal savo vaiko pomėgius, charakterį ir pan. Pavyzdžiui, galima efektyviai išnaudoti grindis, kadangi jos dažniausiai tampa  žaidimų vieta. Dekoruokite jas lipdukais arba patieskite kilimą su miesto, kelių žemėlapiais, ant kurio vaikas galėtų žaisti. Spintos durys – puiki vieta, kurią galima išnaudoti magnetinei lentai, skirtai rašyti, piešti ar klijuoti dėliones. Jei jūsų vaikas mėgsta skaityti – viename kambario kampe pastatykite nedidelį hamaką su pastatomu šviestuvu. Jei mėgsta statyti, tada griauti ir vėl statyti, leiskite jam įsirengti palapinę kambaryje.

Įsiminkite, kad vaiko kambarys turi būti ne tik miegojimo vieta, bet ir erdvė, kur jis mokysis, galės lavinti savo vaizduotę. Čia pasitarnaus specialus žaislų kampas, kur būtų kaupiami ne tik įprasti, bet ir daugiafunkciniai žaislai, skatinantys vaiko mąstymą. Dėžę galite apklijuoti įvairiomis raidėmis, skaičiais. Be to, nepabijokite ant vaiko kambario sienų pakabinti ir įdomių paveikslų, nuotraukų, sienos lipdukų su užrašais – vystykite gerą vaiko skonį bei meno pajautimą nuo mažens.

Pabaigai svarbu pabrėžti, kad įrenginėjant vaiko kambarį jokiu būdu nereikia jo perkrauti ir sutalpinti, viską, ką matote vaikiškų prekių parduotuvėse. Pajauskite, ko labiausiai reikia jūsų vaikui, ką jis dažniausiai mėgsta veikti savo erdvėje, koks jo būdas, ir tik tada spręskite, kas tinka, o kas ne. Žinokite, kur pradėti ir kada sustoti.

vaiku kambario uzuolaidos vaiku kambario uzuolaidos vaiku kambario uzuolaidos

Peržiūrėkite mūsų naujausius projektus paspaudę šią nuorodą

Mūsų klientai

Mūsų partneriai

2012-2019 © Audrineta. Visos teisės saugomos

Pagrindinis Meniu