Gauk -15% nuolaidą audiniams! Registruotis.

Interjero tekstilė Jūsų namams!

Ar tiesa, kad užuolaidos taupo elektros energiją?

 

Tekstilės pramonės technologijos tiek pažengė į priekį, kad šiandien jau namų interjero audiniai tiek baldiniai, tiek užuolaidų – tampa išmanūs ir atlieka ne tik estetinę funkciją, bet ir labai pagerina gyvenimo kokybę. Pavyzdžiui, karštą vasaros dieną į patalpas nepraleidžia saulės spindulių ir apsaugo nuo kaitros, o žiemą padeda sulaikyti patalpose šilumą ir taip gerokai sumažina sąskaitą už elektros energiją. Apie šiuos išskirtinius audinius ir jų savybes pasakoja įmonės „Audrineta“ projektų vadovė Monika Kuzmickaitė.

 

Karo pramonei sukurtas  audinys tapo populiariausia ir geidžiamiausia namų interjero detale

Žodis „blackout“ anglų kalba reiškia „užtemdyti, užjuodinti“. Namų interjero tekstilės pramonėje šis terminas vartojamas įvardyti audinį, kuris visiškai blokuoja saulės spindulius. „Šis audinys pirmiausia buvo sukurtas karo pramonei ir tik vėliau, įvertinus jo gerąsias savybes, pritaikytas siūti užuolaidas ir romanetes. Pirmieji „blackout“ audinius pritaikė ir pamėgo viešbučiai. Viešbučių klientai, ypač daug skraidantys, siekdami išvengti nemalonių pojūčių dėl laiko juostos skirtumų, pageidauja gyventi kambariuose, kurie būtų visiškai užtemdyti ir į juos nepatektų nė menkiausias saulės spindulys. Dabar visiškai saulės nepraleidžiančios užuolaidos yra nepamainoma priemonė, leidžianti viešbučių svečiams sukurti absoliutų komfortą ir bet kuriuo paros metu puikiai išsimiegoti“,  M. Kuzmickaitė.

 

Išskirtinės „blackout“ audinio savybės

Pirmieji „blackout“ audiniai buvo neišvaizdūs, kieti, nemalonūs liesti, atrodė lyg ceratiniai ir priminė plastiką, turėjo ribotą spalvų pasirinkimą, o jų viena pusė buvo balta arba pilkšvai balta. Pasak „Audrinetos“ projektų vadovės, šių audinių kūrėjai nuolat galvojo, kaip juos patobulinti, kad ne tik atliktų savo funkciją, bet ir būtų estetiškai išvaizdūs. Ir jiems pavyko. Rinkoje atsirado „dimout“ audiniai. „Blackout“ audinys visiškai užtamsina patalpą, o „dimout“ – gali užtamsinti maždaug apie 88 proc., priklausomai nuo jo tankio. „Dimout“ audiniai taip pat apsaugo nuo saulės spindulių, jie praleidžia šiek tiek šviesos. Tačiau toks audinys iš esmės atrodo kitaip – yra daug minkštesnis, dailiau krenta, turi didesnę paletę  spalvų ir tekstūrų. Įdomu, kad esant itin aktyviai saulei, užuolaidos, pasiūtos iš „dimout“ audinių, lengvai švyti“, – išskirtines audinių savybes atskleidė M. Kuzmickaitė.

 

Dar vienas šių audinių išskirtinumas, pastaruoju metu itin aktualus visos Europos gyventojams, yra tas, kad jie neišleidžia iš namų šilumos ir padeda sutaupyti elektros energijos. „Padidėjus elektros energijos kainoms, „blackout“ ir „dimout“ audinių gamintojai išskyrė dar vieną jų unikalią savybę – šie audiniai sulaiko patalpose šilumą. O tai dabar aktualu ne tik viešbučiams ar kitokiems visuomeniniams pastatams, bet ir gyventojams. Šiandien visų tikslas vienas kuo labiau sumažinti elektros energijos sąnaudas. Ir tai daroma tiek siekiant sutaupyti, tiek dėl atsakingo požiūrio į gamtos išteklių naudojimą.“ Apie elektros energijos sąnaudų mažinimą užuolaidų pagalba plačiau galite paskaityti čia.

Daugiau nei dvidešimt metų su interjero tekstile dirbanti M. Kuzmickaitė sako, kad šiandien technologijos tiek pažengė į priekį, kad klientai gali rinktis iš pačių įvairiausių spalvų ir tekstūrų „dimout“ ir „blackout“ audinių. „Gamintojai rado būdą, kaip, išlaikant visas technines savybes, sukurti juos estetiškai gražius: įvairių spalvų, raštų ir tekstūrų. Jie gali būti veliūriniai, lino imitacijos, tačiau svarbiausia – minkšti ir drapiruojami. Šiandien tokie audiniai estetiškai išvaizdūs iš abiejų pusių, taip pat svarbu paminėti, kad jie gali būti nedegūs, gerai sulaiko patalpose šilumą. O didelis audinio tankis turi įtakos patalpų akustikai.“

 

Audiniai, sukuriantys malonią akustiką

„Dimout“ ir „blackout“ didelio tankio audiniai patalpose išsaugo garsą, todėl, pasak projektų vadovės Monikos, juos labai vertina melomanai, muzikantai, muzikos kūrėjai – visi, kuriems svarbu, kad garsas išliktų kuo natūralesnis. Taip pat šie audiniai labai praverčia biuruose su stiklinėmis pertvaromis. „Kadangi stiklas nesugeria ir neišskaido garso tiek, kad patalpoje būtų komfortiška ir maloni akustika, biurai su stiklinėmis pertvaromis yra labai triukšmingi, juose daug aido. Stiklo pertvaras uždengus „blackout“ arba „dimout“ audiniu, aido nebelieka – garsas tampa švelnus. Audinys garso neizoliuoja, o jį sugeria, garsas tampa švelnesnis, lengvai išsisklaido erdvėje. Todėl bendrauti tokioje patalpoje tampa daug maloniau nei stiklinėje. Moksliškai įrodyta, kad mažiau triukšmingame biure žmonės ne taip greitai pavargsta, dirba daug produktyviau nei triukšmingame“, – audinio privalumus vardijo specialistė. Taip pat šie audiniai yra atsparūs ugniai arba nedegūs, taip pat antibakteriniai – juos kur kas lengviau išvėdinti, kad neliktų kvapų.

 

 

Sukuria sąlygas kokybiškam miegui

Kuzmickaitė teigia, kad per pastaruosius dešimt metų lietuviai ypač pamėgo tiek „dimout“, tiek „blackout“ audinius – jie jau naudojami ne tik viešbučiuose, restoranuose, biuruose, bet ir namuose. „Šiandien, kai abi audinio pusės yra gerosios, kai jis minkštas, drapiruojasi ir jį galima lengvai priderinti prie interjero, žmonės vis dažniau šio audinio užuolaidas renkasi namams. Ypač juos mėgsta tie, kurie dirba slankiuoju grafiku, budi naktimis, tai gydytojai, policininkai, gaisrininkai, daug keliaujantys verslininkai. Pasak jų, šie audiniai, šimtu procentų užtamsinantys langus ir nepraleidžiantys saulės šviesos, leidžia kokybiškai išsimiegoti.“

Šie audiniai tinka visiems namų kambariams: svetainei, miegamajam, vaikų kambariui. „Mažylius auginančios mamos atvirauja, kad tai – vienintelė galimybė, apsauganti vaikus nuo saulės spindulių, kurie juos anksti pažadina. Todėl iš „blackout“ audinių užuolaidos siuvamos ne tik miegamiesiems, bet ir vaikų kambariams. Vien šis audinys vasarą gali padėti ilgiau išmiegoti.“

 

 

Naudojami ir kaip prabangaus audinio pamušalas

Pastaruoju metu „blackout“ audinys yra naudojamas ir kaip dieninės užuolaidos pamušalas. „Klientui išsirinkus patikusią užuolaidą, galima ją dėti ant „blackout“ audinio ir taip įsigyti ne tik prie interjero derančias, bet ir visas technines „blackout“ arba „dimout“ audinio savybes turinčias užuolaidas. Ypač dažnai „blackout“ audinys kaip pamušalas naudojamas lininėms ar šilkinėms užuolaidoms, kurios yra jautrios tiesioginiams saulės spinduliams. Kaip užuolaidos pamušalas „blackout“ audinys ne tik apsaugo ją nuo saulės spindulių, bet ir išryškina jos spalvas bei raštus.

 

Dar daugiau naudingų patarimų gausite apsilankę mūsų salonuose Vilniuje, Kaune arba Klaipėdoje! Jei turite klausimų dėl namų ar biuro interjero tekstilės, AUDRINETA dizaineriai pasirengę jus individualiai pakonsultuoti ir padėti išsirinkti tinkamiausią audinį jūsų jaukioms erdvėms.