Gauk -15% nuolaidą audiniams! Registruotis.

Interjero tekstilė Jūsų namams ir verslui!

Pilkos užuolaidos – kodėl jos tokios mylimos?

Perkeltinės prasmės pasakymuose apibūdinimas pilkas dažniausiai reiškia „paprastas, „neįdomus“ ar net „nuobodus“. O štai interjere pilka spalva transliuoja neutralumą, ramumą, ji puikiai dera prie įvairių atspalvių, stilių, yra moderni, bet nuosaiki.

Turbūt ne pas vienus draugus ar pažįstamus namuose esate pastebėję šios spalvos interjero detalių, baldų, ar sienų atspalvių. Tad šįkart aptarkime šio atspavio užuolaidas namuose ir kodėl verta jas rinktis, jei šiuo metu svarstote apie pokyčius savo būste.

Natūralumas ir naujumas

Jei norite atnaujinti savo namus, pirmiausia pradėkite nuo užuolaidų. Jas pakeitus gali pakisti ir viso kambario bendras vaizdas, ko gali ir pakakti. Taigi, jeigu esate neutralių, žemės spalvų gerbėjai (tokių kaip juoda, ruda ar balta) – jums tikrai tiks bei patiks pilkas atspalvis. Neveltui šią spalvą renkasi didelis kiekis žmonių – ji natūrali, universali, ilgaamžė ir kartu elegantiškai prabangi (ypač, priderinus atitinkamas detales).

Pilkos užuolaidos labiausiai tiks svetainėje ir miegamajame kambaryje. Miegamajame galite išbandyti ir raštuotą audinį, su linijomis, geometrinėmis figūrimos ar netgi gėlėmis, jei esate klasikos gerbėjas.

Lengvai priderinamos interjere

Pilka spalva yra ne pretenzinga, ji turi daug atspalvių, pradedant šviesiais tonais ir baigiant kone juodais, ar netgi atsirandančiais melsvais, žalsvais, gelsvais atspalviais. Pastarieji kuria modernesnį kambario įvaizdį ir stilistiką.
Renkantis tarp pilkų atspalvių, svarbiausia nepasirinkti pernelyg tamsių tonų, ypač tuo atveju, jei į jūsų gyvenamą patalpą nepatenka daug saulės bei šviesos. Tuomet savo žvilgsnį geriau kreipti į šviesesnių, šiltesnių pilkšvų atspalvių užuolaidas, kas sukurs jaukumo jausmą. Be to, pilki tonai puikiai kontrastuoja su ryškesnėmis ir drąsiomis spalvomis. Tad jei jūsų kambario sienos ar interjero detalės – nuotaikingų, ryškių atspalvių bei nestandartinės stilistikos – pilkos užuolaidos bus ne kaprizingas derinys. Pagrindinė taisyklė – stenkitės tarpusavyje derinti ne daugiau nei tris skirtingas spalvas.
Pilka spalva taip pat derinama ne tik prie įvairių atspalvių ir interjero stilių, bet ir prie tekstūrų. Ji itin tinka prie medžio, marmuro, metalo ir lino.
Lengvai prižiūrimos
Be lengvo priderinimo prie bet kokio stiliaus interjero, pilkų užuolaidų universalumas slypi ir… jų priežiūroje. Pilka spalva – labiausiai prisitaikanti prie aplinkos ir netgi nešvarumų, kurie išsyk bus pastebimi ant baltos ar juodos spalvos (pavyzdžiui, dulkės). Tad netikėtai užsukę svečiai tikrai nepastebės, jei ant jūsų užuolaidų po vaikų žaidimų bus netyčia atsiradusių nešvarumų.
Pilkos spalvos užuolaidos, akivaizdu, niekada netaps nemylimomis ir nepopuliariomis – jų universalumus, suderinamumas su kitais interjero elementais bei praktiškumas visada bus madinga.

Peržiūrėkite mūsų naujausius projektus paspaudę šią nuorodą