Gauk -15% nuolaidą audiniams! Registruotis.

Interjero tekstilė Jūsų namams!

Romanetės – kodėl jos tampa vis populiaresnės?

Įsirenginėjant, atnaujinant ar dekoruojant savo namus, Jūs susiduriate su aibe klausimų, dvejonių, kaip geriau daryti ar ką geriau pasirinkti. Tikėtina, ilgai svarstote ir dėl langų – rinktis užuolaidas, žaliuzes, romanetes, o gal ieškoti kitų alternatyvų.
Vienas iš galimų pasirinkimų – romanetės. Nors romanetes nuo seno mėgo Europos šalių kilmingieji, šiandien tai puikus pasirinkimas tiek modernaus, tiek klasikinio stiliaus gerbėjams. Tokia langų uždanga tinka ir namams, ir biurui.
Nors dažnai pasirenkamas klasikinis variantas – paprastos užuolaidos (dieninių ir naktinių kombinacija), romanetės taip pat neatsilieka – tampa vis populiaresnėmis. Jas patogu valdyti specialiu mechanizmu, o viršų pasikelia klostėmis – tokiu būdu taip pat puošia langą.

„Audrineta“ kviečia apžvelgti ir daugiau romanečių privalumų

Romanetės labiausiai išsiskiria savo universalumu. Gal būtent todėl jos tampa vis pouliaresnės.
Visų pirma, jos tinka ir moderniam, šiuolaikiniam, ir klasikiniam stiliui. Romanetės puikus pasirinkimas daugumai interjerų, tik priderinkite spalvą, raštus ar audinį. Pavyzdžiui, moderniems namams rinkitės neutralias spalvas, raštai galėtų būti geometriniai ar tiesiog smulkios horizontalios/vertikalios juostelės. Klasikiniam stiliui puikiai tiks gėlėti raštai bei ryškesnių tonų atspalviai. Žinoma, verta atkreipti dėmesį ne tik į interjero silių, bet ir į tai, kokios konkrečiai spalvos vyrauja kambaryje. Jei jame jau yra daug neutralių spalvų, romanetėms verta pasirinkti ryškesnį audinį su įdomesniais raštais. O jei jūsų erdvėje jau ir taip gausu ryškių detalių, rinkitės neutralesnį audinį su minimaliais raštais.
Jei jums priimtiniausias modernus įvaizdis, minimalizmas ir tvarka – rinkitės populiariausias tradicinį-klasikinį romanečių stilių, kuriame romanetė tvarkingai susiklostuoja, o pačios klostės užima labai mažai vietos. Jei norite masyvesnio, puošnesnio vaizdo ant savo langų, rinkitės austrijietes, romanetes su bangelėmis apačioje arba kelių audinių romanetes. Turėkite omenyje ir tai, kad yra tikrai daug vertų dėmesio, įvairios sudėties audinių, iš kurių gali būti gaminamos romanetės – pavyzdžiui, poliesteris, medvilnė, linas, šilkas.

Dar vienas romanečių privalumas ir universalumas – ne problematiška jų priežiūra ir visada estetiškas vaizdas. Priešingai nei tradicinės užuolaidos, romanečių audiniai dažniausiai nebūna linkę raukšlėtis, jie tolygūs ir suteikia kambariui tvarkos.

Romanetės gali pasitarnauti dvigubai ir atlikti įprastų dieninių ir naktinių užuolaidų kombinacijos funkcijas. Romanetės bus ir kaip dieninės, jei jas siųsite iš dieninio audinio ir kaip naktinės, jei rinksitės šviesą nepraleidžiančio audinio.

Romanetės bus vienas geriausių pasirinkimų ir tuo atveju, jei turite nestandartinius langus (pavyzdžiui, angliško/amerikietiško tipo, kurie yra išsikišę į lauką, yra kampuoti ar išlenkti). Romanetės puikiai tiks ir priglus prie įvairaus tipo langų.