Gauk -15% nuolaidą audiniams! Registruotis.

Interjero tekstilė Jūsų namams ir verslui!

Šiltojo sezono užuolaidos – kaip atsinaujinti?

Vasarai įsibėgėjus, rytais mus vis dažniau pažadina saulės spinduliai bei gaiva, sklindanti pro pravirą langą, reiškia tik vieną dalyką – vasara žydėte žydi!

O šį vasarišką jausmą jūs galite dar labiau sustiprinti šviesesniu, ryškesniu namų dekoru, o tą itin lengva padaryti… pasikeičiant užuolaidas.

Pasinaudokite „Audrineta“ patarimais, kaip vasariškai atsinaujinti savo užuolaidas.

Užuolaidų spalva – kokią rinktis ?

Turbūt vienas svarbiausių aspektų, norinti suteikti vasariškumo interjerui, kreipti dėmesį į užuolaidų atspalvį. Tačiau nepamirškite derinti jo, rasti pusausvyrą su bendru patalpos stiliumi, baldais bei kitomis interjero detalėmis.

Šiam sezonui labiausiai tiks šviesios užuolaidų spalvos. Kuo šviesesnė spalva, tuo gaivesnis, šviesesnis, erdvesnis atrodys jūsų kambarys. Dažniausiai visiems tinka ir patinka pastelinės spalvos, o ryškiai balta (iš šviesiųjų atspalvių) bus kur kas retesnis pasirinkimas.

Užuolaidų medžiaga

Spėkite, ką populiaru rinktis šiuo sezonu užuolaidų audiniui? Taip, liną. Tai itin dažnas ir populiarus pasirinkimas dėl to, kad ši medžiaga – lengva bei natūralaus pluošto. Ir, taip, ji nėra pigi.

Be lino yra daug kitų lengvų audinių, kurie yra kokybiški, nors sudėtyje ir turi sintetikos. Dažniausiai jie bus šiek tiek pigesni už liną, tačiau tai puikus pasirinkimas siekiant laikino efekto (pavyzdžiui, papuošti namus tokiomis užuolaidomis tik vasarai).

Kodėl svarbus užuolaidų pamušalas?

Žinoma, renkantis užuolaidas, reiktų nepamiršti ir praktiškumo bei funkcionalumo. Tikrai ne visi trokšta rytais pabusti spyginant saulei į akis ar grįžti į namus, kurie stipriai prikaitinti saulės per visą dieną. Įprasta manyti, kad tam tikri užuolaidų audiniai bei pamušalai yra tinkami tik rudeniui ar žiemai. Kai kurie pamušalai ne tik sulaiko šilumą šaltuoju metu periodu. Vasaros metu jie sulaiko karštus saulės spindulius, tad kambarys ne taip prikaista (tai ypač aktualu patalpoms, kurių langai nukreipti į pietus).

Dar vienas vasarai aktualus audinys (ypač tiems, kurie sunkiai užmiega, kol šviesu, arba kuriuos ryte prikelia saulės spinduliai) – temdantis. Uždemdytos užuolaidos netrikdys jūsų miego nei vakare, nei anksti ryte, patekėjus vasaros saulei.