Gauk -15% nuolaidą audiniams! Registruotis.

Interjero tekstilė Jūsų namams ir verslui!

Tekstilės ir interjero parodoje – ypatingas dėmesys ekologijai ir tvarumui

   Kiekvienais metais tūkstančius lankytojų į Frankfurtą sutraukianti tarptautinė tekstilės ir interjero paroda „Heimtextil“ šiemet stebino itin drąsiomis faktūromis, ryškiomis spalvomis, originaliais raštais ir moderniais kūrybiniais sprendimais, pritaikytais kuriant tekstilės audinius, kurie kasmet tampa vis modernesni, atsparesni, tvirtesni ir išradingesni.

   Kaip ir kiekvienais metais parodoje buvo pristatomi įvairiausi audiniai: užuolaidų, pamušalų, patalynės, staltiesių, vidaus ir lauko baldų, taip pat ir interjero tekstilės aksesuarai bei karnizai (tiek ranka valdomi, tiek išmanieji). Populiarėjantys nestandartiniai, itin aukštomis lubomis ir šlaitinėmis erdvėmis namai taip pat diktuoja ir nestandartinių interjero sprendimų poreikį. Į tai atsižvelgdami gamintojai į savo kolekcijas įtraukia ir tokius audinius, iš kurių galima būtų pasiūti labai ilgas užuolaidas. Taip pat nuolat tobulina ir elektrinių karnizų technologijas.

Vyrauja drąsūs, originalūs raštai ir ryškios spalvos

Pagrindinės parodoje vyraujančios tendencijos – itin ryškios spalvos, drąsūs raštai ir audinių blizgumas. Šiemet buvo siūloma įdomesnių faktūrų bei intensyvumo blizgių, metalizuotų audinių. Pavyzdžiui, jei audinys veliūrinis, jo viršus gali būti mėlynas, o perbraukus pamatomas ir lengvas varinis švytėjimas. Tekstilės audiniuose vyrauja įvairių geometrinių formų raštai: linijos, persipinančios formos, tarsi teptuku tapytos faktūros. Be ryškių, sodrių spalvų buvo galima pamatyti ir nemažai pastelinių, natūralių žemės atspalvių, taip pat vario, sidabro. Išskirti būtų galima mėlynus atspalvius nuo jūros mėlynumo iki vandens žalsvumo, smaragdinių tonų. Tačiau šių metų PANTONE šilto ir švelnaus persikų atspalvio (Peach Fuzz) ekspozicijose nebuvo gausu. Kurdami medžiagas, dizaineriai daug dėmesio skyrė įvairiems netradiciniams raštams – ryškūs augalų, paukščių, gėlių motyvai, gyvūnų formos.

Naujienos ir tendencijos

Parodoje vyravusi naujiena – kelių audimo metu supintų sluoksnių audiniai, kurie ne tik įspūdingai atrodo, bet ir yra itin malonūs liesti. Audinio faktūra sukurta taip, kad „banguodamas“ audinys sukuria vadinamąjį 3D efektą. Išskirti galima ir lazeriu „graviruotų“  audinių pasiūlą. Parodoje populiarūs ir buklė audiniai (vadinamieji „tedy“). Ši tendencija jaučiama ne tik baldinių audinių, pagalvių, bet ir užuolaidų gamyboje. Drąsiai derinamos skirtingos tekstūros. Gana įspūdingai atrodo modernūs audiniai, pavyzdžiui, į lininį įaustas vilnos raštas, o medvilnė siuvinėjama šilko siūlais. Toks neįprastas derinys suteikia prabangos įspūdį, išskirtinumo ir kartu sukuria nepakartojamą efektą.

Dėmesys ekologijai, tvarumui ir tvirtumui

Vienas iš parodos akcentų – didelė lauko audinių pasiūla bei dar labiau patobulinti techniniai sprendimai. Siūloma daug audinių, kurie ne tik gražūs, bet ir labai tvirti – atsparūs saulei ir drėgmei. Gamintojai eksponavo užuolaidų audinį, kurį mechaniškai pažeidus, pirštais galima lengvai atstatyti, sustumiant siūlus į savo vietas. Viso to paslaptis – tvirti, atsparūs trūkinėjimui siūlai. Taip pat buvo ir atsparių ugniai, ultravioletiniams spinduliams bei antibakterinių audinių, pasižyminčių itin ilgu tarnavimo laikotarpiu. Šiemet tekstilės gamintojai ir tiekėjai itin atsakingai vertino globalines problemas. Didžioji dalis audinių tiekėjų ir gamintojų akcentavo ekologiją ir tvarumą. Kiekvienoje kolekcijoje buvo galima rasti tiek natūralaus pluošto audinių: lino, medvilnės, vilnos, tiek audinių, pagamintų iš perdirbtų žaliavų.